Eellinastus: Vanaema, saa tuttavaks

Grandma, meet Mary / Eesti 2021

Režissöör: Kaire Russ
Stsenaristid: Kaire Russ, Eve Tisler
Osades: Tiina Mälberg, Ines Aru, Raivo Trass, Grete Konksi, Jaanika Arum, Riho Rosberg, Andres Roosileht, Mait Joorits, Eliis Uudeküll, Steffi Viita, Haron Aasa, Galina Tikerpuu, Tiiu Ello

Keskealine perfektsionist Virve on hoolitsenud selle eest, et tema ema 80. juubelipidu läheks täpselt nagu ta plaanis, kuid ootamatult ilmub tema vennatütar Silvia peole koos üllatuskülalisega.

Lühifilmi “Vanaema, saa tuttavaks” keskmest leiame täiesti tavalise perekonna, kus maadeldakse põlvkondade vahelise konfliktiga ja erinevate arusaamadega sellest, mida tähendab täisväärtuslik elu. Peategelane Virve (Tiina Mälberg) on perfektsionistina hoolitsenud selle eest, et vanaema (Ines Aru) juubelipidu oleks täiuslikult traditsiooniline perepidu. Ainsaks tõrvatilgaks meepotis on vennatütar Silvia (Grete Konksi), kes saabub juubelile oma kallima Mariga (Jaanika Arum), mis Virvele suurt peavalu valmistab. Vanaema ja vanaisa ei oska midagi aimata, sest Mari on neile teada kui Silvia lapsepõlvesõber. Pinge peolaua taga järjest kasvab. 

Ühelt poolt kogub Silvia julgust, et vanavanematele avalikult Mari oma kallimana tutvustada.Teiselt poolt usub Virve, et vanainimesi ei tohiks šokeerida. Kogu perekonnal on aga tõsine hirm selle ees, kuidas juubilar sellisesse uudisesse suhtuks.

Filmi kestus: 19 minutit
Eesti keeles
Kontakt: Kaire Russ

Linastus Tartu Elektriteatris 2. oktoobril kell 18
Linastus Rakvere Teatrikinos 9. oktoobril kell 18