Vestlusring: Kogukonna loomine ja hoidmine

L 7. oktoober kell 12 Rakvere Teatrikohvik

LGBTQ inimeste võrdsete õiguste üle arutledes kasutame sageli mõistet kogukond. See on väga lai mõiste ja võib paljudele inimestele tähendada erinevaid asju. Kuidas me mõistame sõna kogukond, kas see on tõesti olemas ja kui, siis mil viisil? Kas inimesed on võrdselt esindatud ja tunnevad end kaasatuna? Kuidas queer-kogukonnad Eestis välja näevad, millised on queer-ruumide ehitamise parimad tavad ja strateegiad ning kas alati on võimalik luua harmoonilisi, produktiivseid queer-kogukondi?

Kõiki neid küsimusi arutame erinevate Eesti queer-algatuste aktivistidega – esindatud on Transinimeste Ühing, Peemoti keskus ja Q-Space.

Osalejad:

Enn Nazarov 22-aastane queer-kunstnik, kes õpib hetkel disaini ja illustratsiooni. Vabal ajal armastab ta luua koomikseid ja konnakleebiseid, tegutsedes samal ajal vabatahtlikuna ka Tartus Peemoti keskuses, kus viib läbi iganädalasi kunstiklubi koosolekuid.

Paul Joosep Vahtra töötab värskelt loodud Eesti Transinimeste Ühingus, kus ta kaaskorraldab transinimestele suunatud tugigruppe. Lisaks on ta kvääri raadiosaate Lilla agenda üks saatejuhtidest ning aktivistliku trummibändi Rhythms of Resistance liige.

Manny de Guerre LGBTQ+ aktivist, LGBT filmifestivali Side by Side asutaja (Sankt-Peterburg, Venemaa) ja projekti Q-SPACE kaasasutaja (Tallinn, Eesti).

Vestlust juhib Gulja Sultanova LGBTQ+ aktivist, kes on üks Side by Side LGBT filmifestivali korraldajatest. Alates 2022. aasta märtsist elab Gulja Tallinnas ja arendab Eesti queer-kultuuriprojekti Q-Space.

Vestlus toimub inglise keeles. Korraldaja Q-Space Tallinn.